PROJEKT - DĚTI Z DD VE SPOJENÍ

 

               V

  FCÍLEM PROJEKTU

je společný záměr předat ještě funkční mobilní telefony předané občany za účelem ekologické recyklace společnosti ASEKOL, dětem do DĚTSKÝCH DOMOVŮ, tak, aby každé z dětí měly možnost být ve spojení se svými blízkými, či pod ochranou svých vychovatelů.

Více o společnosti:  

ASEKOL s.r.o.,

Československého exilu 2062 / 8, 143 00 Praha 4 - Modřany, www.asekol.cz 

je neziskově hospodařící společnost, která v zastoupení výrobců a dovozců elektrozařízení organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení, tj. sběr, dopravu a recyklaci elektrozařízení včetně financování celého systému. ASEKOL je tzv. kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení, jehož služeb mohou na základě smlouvy využít výrobci nebo dovozci elektrozařízení. ASEKOL při zajišťování chodu systému zpětného odběru úzce spolupracuje s městy a obcemi, posledními prodejci a servisy, svozovými společnostmi a zpracovateli elektrozařízení.

Mnoho Dětských domovů v rámci celé ĆR se již těší z radosti vlastnit svůj mobil. Mobil je předáván i se SIM kartou a částkou 100.- Kč od společnosti  d

vVÝZVA PRO VĚŘEJNOST d

Připojte se k dobrému záměru, pošlete svůj nepoužívaný mobil k recyklaci, či k využití dětí z DD !

 F  

Jak poslat mobil ?

Jak připravit mobilní telefon k odeslání

  • vymažte paměť telefonu
  • vyjměte SIM kartu a paměťovou kartu
  • baterii ponechte v telefonu

Jak odeslat mobilní telefon

  • vložte mobilní telefon do doručené předplacené obálky
  • vyplňte anketní lístek a vložte jej do obálky s mobilním telefonem, tím se zapojíte do soutěže o zajímavé ceny
  • obálku bezplatně odešlete do společnosti ASEKOL 

VÍCE NA : http://www.venujmobil.czjak-poslat-mobil.html

cVÝZVA PRO ŠKOLY

Pomozte ekologii i svým kamarádům z DD ! 

Co je Recyklohraní? 

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení. 

Jak se přihlásit? 

Přihlášení je snadné a zabere pouhé 2 minuty vašeho času! Stačí zadat IČO vaší školy a pak už jen vyplnit registrační údaje! Účast v projektu je zcela zdarma a přihlásit se může každá MŠ, ZŠ i SŠ v České republice.

VÍCE NA: http://recyklohrani.cz/cs/

 s  ZPRAVODAJ Z PŘEDÁVÁNÍ MOBILŮ    

Dne 7.10.2013 Děti v Dd z České Lípy jsou již také ve spojení :-)

       x  s

Dne 10.10. Tisková zpráva / Asekol Děti z dětského domova v České lípě dostaly mobily a počítače 

Děti z dětského domova v České lípě navštívili zástupci neziskové organizace ASEKOL, aby jim předali 19 mobilních telefonů a 2 počítače. Přístroje pocházejí z projektů Věnuj mobil a Věnuj počítač, které ASEKOL již několik let organizuje. Předávání i tentokrát proběhlo ve spolupráci s občanským sdružením VESPOJENÍ.
Zástupci dětského domova v České lípě v pondělí 7. října obdrželi z rukou zástupců společnosti ASEKOL 19 plně funkčních mobilních telefonů včetně nabitých SIM karet a 2 počítače pro své svěřence. Mobilní telefony ASEKOL vybral od občanů v rámci projektu Věnuj mobil, počítače pak od firem v obdobném programu Věnuj počítač. „Projekty pomáhají všem zúčastněným stranám. A to jak občanům, kteří rádi darují již nepoužívaný mobil či počítač, tak dětem z dětských domovů, kterým takový dárek pomůže. Zároveň jeho prostřednictvím rozšiřujeme povědomí o nutnostech třídění elektroodpadu,“ vysvětlila Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.
V letošním roce ASEKOL zahájil spolupráci s občanským sdružením VESPOJENÍ, které pomohlo s realizací již druhého předávání a navázáním potřebných kontaktů. „S dětskými domovy spolupracujeme dlouhodobě. Proto jsme rádi, že jsme jim pomohli zapojit se do takto smysluplného projektu,“ říká předsedkyně OS VESPOJENÍ Jana Buriánková. V červnu obě organizace předaly 40 mobilních telefonů dětem z dětského domova ve Staňkově v Ústeckém kraji.
V České republice je počet nepoužívaných a dosud nevyhozených telefonů odhadován až na osm milionů kusů. Mobilní telefony přitom obsahují řadu prvků, které v případě špatného zacházení uvolňují jedovaté látky do ovzduší, do země i do podzemních vod. I proto ASEKOL oba zmíněné projekty realizuje. Vybrané funkční přístroje jsou předávány dětským domovům a organizacím, které pracují s handicapovanými spoluobčany. Ostatní nefunkční telefony a počítače jsou ekologicky recyklovány.

Zapojit se do projektu může kdokoliv. Stačí si na serveru www.venujmobil.cz objednat obálku a telefon v ní zdarma zaslat zpět. Firmy mohou počítače poskytnout pomocí stránek www.venujpocitac.cz.
 ASEKOL s.r.o., je nezisková společnost, která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Na základě zápisu vedeného u Ministerstva životního prostředí ČR zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení v oblastech výpočetní, telekomunikační a kancelářské techniky, spotřební elektroniky, nástrojů, hraček a vybavení pro volný čas a sport, přístroje pro monitorování a kontrolu a výdejní automaty (tj. skupiny 3, 4, 6, 7 8, 9 a 10). ASEKOL má uzavřeny smlouvy o zřízení míst zpětného odběru s 4 214 městy a obcemi a 2 568 opravnami a prodejnami elektro. Další tisíce sběrných míst vznikly díky vývoji a instalaci různých druhů kontejnerů na drobná elektrozařízení. Provozovaných více než 15 000 sběrných míst zajišťuje společnosti ASEKOL nejhustší sběrnou síť vysloužilých elektrozařízení ze všech kolektivních systémů v ČR i v Evropě. V roce 2012 vybral ASEKOL od každého občana ČR průměrně 1,63 kg elektroodpadu.

______________________________________________________________________________

Dne 24.6.2013 Všechny děti z Dd ve Staňkově jsou již ve spojení !

             v   n

TZ ASEKOL
Děti z dětského domova ve Staňkově dostaly mobilní telefony od neziskové společnosti ASEKOL. Ta se zabývá zpětným odběrem vysloužilých elektrospotřebičů a již šestým rokem organizuje projekt Věnuj mobil, z něhož přístroje pocházejí.

Zástupci dětského domova ve Staňkově v pondělí 24. června obdrželi čtyřicet plně funkčních mobilních telefonů pro své svěřence z rukou zástupkyně společnosti ASEKOL. „Mobily dětem umožní lepší socializaci a upevnění kontaktů s okolním světem. Zároveň pro ně představují odměnu a motivaci. Projekty tohoto typu nám pomáhají v naší snaze pomoci dětem z nekompletních rodin s jejich vstupem do samostatného života,“ uvedla Mgr. Jaroslava Kocourková, dlouholetá vychovatelka  a "teta" dětí z Dětského domova Staňkov.

V letošním roce ASEKOL zahájil spolupráci s občanským sdružením VESPOJENÍ, které pomohlo s realizací projektu a navázáním potřebných kontaktů. „S dětskými domovy spolupracujeme dlouhodobě. Proto jsme rádi, že jsme jim pomohli zapojit se do takto smysluplného projektu,“ říká předsedkyně OS VESPOJENÍ Jana Buriánková. Více z informace ZDE

  m,

 

 

 

aktuality
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

>