Březen

DNE 24.BŘEZNA 2018 OD 20.30 - 21.30 hod 

 

Hodina Země, největší celosvětový happening na ochranu klimatu, letos přivítá svůj jedenáctý ročník. Dne 24. března 2018, od 20.30 do 21.30 hodin, obce vypnou svá veřejná osvětlení a nasvětlení významných památek, lidé zhasnou světla ve svých bytech, firmy a podniky uspořádají veřejné vzdělávací či kulturní akce. Účastníci tak dají i letos najevo svou podporu ochraně životního prostředí a připomenou nám i sobě, že bychom měli konat. Kampaň v České republice koordinuje Ekologický institut Veronica. 
O Hodině Země:
Hodina Země se zapsala do historie jako nejrozsáhlejší dobrovolná akce, která připomíná nutnost snížení příspěvku lidstva ke změnám klimatu. Začala roku 2007 symbolickým zhasnutím opery v Sydney a dnes se připojují miliony lidí na celém světě, aby poukázali na klimatické změny. Postupně se zapojilo na 178 zemí, ve kterých se zhasíná přes 12 000 památek a během Hodiny Země se na celé planetě uskuteční více než 600 000 doprovodných akcí. V České republice se k akci pravidelně připojuje více než 150 měst a obcí, desítky firem a tisíce jednotlivců.

Kontakty: Petr Ledvina, Ekologický institut Veronica, petr.ledvina@veronica.cz, garant kampaně
Yvonna Gaillyová, Ekologický institut Veronica, yvonna.gailly@veronica.cz, 777 323 792, expertka na klimatickou změnu Hana Machů, Ekologický institut Veronica, hana.machu@veronica.cz, mediální koordinátorka

S

DNE 25.3.2018 NÁVŠTĚVA DĚTÍ Z DD V DOMOVĚ SV.VAVŘINCE V MECLOVĚ

DNE 25.3. 2018 osm dětí s vychovateli přijeli do Domova sv. Vavřince v Meclově, aby zazpívaly klientům. Jejich vystoupení pod vedením strejdy Michala bylo velmi radostné a písničky známé, a tak jsme si všichni pěkně s dětmi zazpívali. Děti pak předali všem klientům vyrobeného králíčka jako zápich do květináče a užili si zábavy, kterou jim klienti za krásné vystoupení zprostředkovali. Děti tak mohli vidět farmu zvířat, pejky na zahradě i celé okolí Domova. Závěrem společného setkání si děti zaházely šipky a pak už pospíchaly na vlak, aby ve svém Domově byly včas. Děkujeme všem dětem za krásné vystoupení, a těšíme se na další společné setkání!

S

s

 

V TERMÍNU od 28.2.-2.3.2018 VELIKONOČNÍ POBYT 

dětmi z Dětského domova ze Staňkova.V případě finanční podpory přátel dětí by děti mohly opět prožít v krásách Šumavy kde se každý den děti účastní turistických výšlapů do okolí.

D

Více informací najdete v odkazu: http://www.vespojenios.cz/kronika-akci/rok-2018/velikonocni-pobyt-deti-z-dd-ze-stasnova

 

S

 

 

 

 

aktuality
MUZIKÁL ANASTASIS 2019 MUZIKÁL ANASTASIS Čtěte více...
AKTIVITY VESPOJENÍ ROK 2018 2019 AKTIVITY VESPOJENÍ ROK 2018 Čtěte více...
PODPORA SDRUŽENÍ VESPOJENÍ 2014 PODPORA SDRUŽENÍ VESPOJENÍ Čtěte více...

Přihlášení