Zpět

I čtenáři Deníku mohou splnit vánoční přání dětem z dětského domova

Počet shlédnutí: 1210

Staňkov – Pětiletá Lucka by letos ráda našla pod vánočním stromečkem dětské kolo nebo alespoň nové pyžamo. Osmiletý Vašík by chtěl hračku – tank s raketami, sedmnáctileté Soně by se hodily nové dámské zimní boty.

Taková jsou letošní vánoční přání dětí z Dětského domova ve Staňkově, často jim je však nemá kdo nebo za co splnit. A právě i vy, čtenáři Domažlického deníku, můžete v předvánočním čase udělat dobrý skutek a děti obdarovat.

Stát se 'ježíškem' a věnovat dětem nejen ze staňkovského dětského domova vytoužený dárek pod stromeček můžete letos v rámci hned dvou projektů.

Prvním z nich je projekt Daruj hračku. Jeho letošním cílem je splnit 5056 vánočních přání dětí a klientů s různými handicapy ze 75 dětských domovů a zařízení pro osoby se zdravotním postižením. Letos se očekává splnění přání v rekordní hodnotě 9 milionů korun.

Daruj hračku je charitativní akce s devatenáctiletou tradicí.

„Jsme nesmírně rádi, že si lidé na předvánoční akci zvykli a pravidelně plní nejrůznější přání dětí a klientů. Projekt každoročně organizují lidé s handicapem, naši manažeři na vozíčcích, kteří se i přes nepřízeň osudu snaží inspirovat a najít další dobrá srdce. Díky obrovskému úsilí se nám vloni podařilo splnit přání v hodnotě vyšší než 8 milionů korun," vysvětluje Pavel Klempíř, ředitel organizace Tango-manažeři na vozíčcích a projektu Daruj hračku.

Dětská přání i s obrázky, které děti namalovaly, jsou zveřejněna na webových stránkách www.daruj-hracku.cz. Zde si každý může najít přání, které chce konkrétnímu dítěti splnit.

Na seznamu vánočních přání se často vyskytují věci, které většina z nás považuje za zcela běžnou součást života, například pastelky nebo hrníčky. Najdeme zde ale i praktická přání pro teenagery, kteří se chystají postavit na vlastní nohy. Mezi takovými dárky najdeme třeba ložní povlečení, nádobí nebo nástroje pro budoucí zaměstnání.

Druhý projekt se nazývá Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů, který organizuje spolek Vespojení.

I zde je postup jednoduchý – děti malují obrázky svých přání, které jsou následně uveřejňovány na webové stránce www.vespojenios.cz. Lidé s otevřeným srdcem pak vyberou, koupí a do dětského domova doručí zvolený dárek. V tomto projektu je z dvaceti šesti přání dětí ze staňkovského domova je jich už sedmnáct splněno. Splněno je i všech šest přání dětí z rodinné buňky v Horšovském Týně

Děti ze staňkovského dětského domova touží například po kytaře, telefonu, žehličce na vlasy, CD přehrávači nebo jízdním kole.
Sedmnáctiletá Vlaďka by chtěla brusle a prošívanou přikrývku a polštář, jedenáctiletá Anička by pod stromečkem ráda našla dětské lyže nebo přilbu, devatenáctiletý Tomáš fotbalový dres, jedenáctiletá Ester CD nebo DVD přehrávač, šestnáctiletý Heřman povlečení a kopačky. Dvanáctiletá Pavlína by chtěla sluchátka nebo školní batoh s penálem, dvacetiletý Martin mikinu, dvanáctiletý David počítačovou hru Minecraft. Čtrnáctiletý Bořek zase touží po gólmanských rukavicích, osmnáctiletý Albín po vstupenkách na muzikál Dracula.

18.11.2015

Autor: Stanislav Šebek

http://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/i-ctenari-deniku-mohou-splnit-vanocni-prani-detem-z-detskeho-domova-20151118.html

 

aktuality
PODĚKOVÁNÍ DÁRCI ELENCE! 2019 PODĚKOVÁNÍ DÁRCI ELENCE! Čtěte více...
STAŇTE SE JEŽÍŠKEM DĚTEM Z DD 2019 STAŇTE SE JEŽÍŠKEM DĚTEM Z DD Čtěte více...
DĚTI Z DD SJÍŽDĚLY VODU 2019 DĚTI Z DD SJÍŽDĚLY VODU Čtěte více...
DĚTI SI UŽILY RADOST NA ŠUMAVĚ 2019 DĚTI SI UŽILY RADOST NA ŠUMAVĚ Čtěte více...
SPOLEČNOST ALZA.CZ DAROVALA DĚTEM KOLA 2019 SPOLEČNOST ALZA.CZ DAROVALA DĚTEM KOLA Čtěte více...
TRAMPOLÍNY PRO DĚTI Z DD 2019 TRAMPOLÍNY PRO DĚTI Z DD Čtěte více...
AKTIVITY VESPOJENÍ ROK 2018 2019 AKTIVITY VESPOJENÍ ROK 2018 Čtěte více...

Přihlášení