Listárna / napsali o nás

a
_____________________________________________________

REPORTÁŽ V ČT 1 dne 18.12.2022 ZAJÍMAVOSTI Z REGIONU 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10091005596-zajimavosti-z-regionu-praha/222411030921218/

 

Vánoční prezentace, autor: Elen Peterová

https://m.youtube.com/watch?v=DRvh3SMTYjM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1KpSUhntVyuC_DuexakGiSRakt-gcsc13Xynm4tG_QUc3GuiWQMHgxxbM

                                                                                                                     PRAGMOON

Dne 3.12.2019
Rozhovor: Na slovíčko s Janou Buriánkovou

Jana Buriánková se svým manželem opustila Prahu, aby společně vybudovali integrační bydlení pro děti odchozí z Dětských domovů, nebo pro osoby, jenž potřebují podporu v integraci do života.
Vše začalo v Dětském domově ve Staňkově před 10-ti lety kde se Jana s dětmi seznámila a následně založila neziskovou organizaci, jenž pomáhá dětem z Domovů po celé republice.
Mezi dětmi z DD je velmi oblíbený projekt a v této době právě aktuální: STAŃTE SE JEŽÍŠKEM DĚTEM Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ. Dětská přáníčka jsou vystavována na stránkách spolku VESPOJENÍ, z.s. www.vespojenios.cz a tzv.„Ježíškové“ si přání vybírají k jejich splnění.

Co Vás k tomuto nápadu přivedlo?
Vysoká empatie a dobrovolnické aktivity s dětmi z Domovů. Mohla jsem se tak osobně dotknout jejich osudů, jejich nelásky v rodinách, jejich odmítnutí.Mohla jsem si uvědomit na jakou těžkou cestu byly odkázány.

Technicky mne k tomuto nápadu přivedl vlastně administrativní systém webových stránek, jenž je vytvořen pro e-shopy. V tomto nastavení jsou okénka určená pro ukázku zboží a v nich jsem si představila každé to namalované přání od dětí, jenž tam vložím. Servis těchto stránek mi pomohl vše vytvořit přesně podle potřeby k tomuto projektu a tak se vše pěkně rozjelo:-)
Jak dlouho již tento projekt funguje?
Naši dárci se již VII. rokem stávají Ježíškové, aby splnili dětem jejich přáníčka a rozzáří na Štědrý večer mnoha dětských očí po celé republice.
Kolik každý rok uspokojíte dětských přání? A na kolik se bohužel nedostane?
Každý rok se v průměru zapojuje kolem 45-ti dětských domovů, což je kolem 1100 dětí nakreslí svoje přání. Bohužel 100-200 dětí nenajde svého dárce/Ježíška
Co si děti nejvíce přejí?
Děti z domovů si přejí jako děti z rodin značkové oblečení, obuv a také rádi vše co je právě „IN“. Mnoho přání je pro využití volnočasových aktivit pro sport, um, či jejich koníčky. Malé děti si přejí autíčka na dálkové ovládání a holčičky panenky, či kočárky. Tento rok se objevily ve větším počtu lampičky na stůl, cestovní kufry. Děti, jenž se připravují Domov opustit si přejí vybavení do své připravované domácnosti.d
Opakovaně je mezi přáníčky populární povlečení. Povlečení má totiž pro děti jedno skryté kouzlo. Povlečení je osobním majetkem dítěte, které se nemění ani nepůjčuje jiným dětem, je pro dítě přivítáním i osobním kamarádem před spánkem.
Jak se můžeme zapojit a některé přání dětem splnit?
Stačí si jen otevřít stránky VESPOJENÍ: www.vespojenios.cz a informace Vás už samy navedou k přáníčkům.
Každé splněné přání je nejenom radostí pod Stromečkem, ale i projeveným zájmem, který právě dětem z Domovů tolik chybí.
A co byste zmínila na závěr?
No přeci....buďme všichni v dobrých záměrech a vztazích ve spojení, ať se nám uzdravuje naše společné soužití...
J.Buriánková,VESPOJENÍ, z.s.

 

Děti ze Staňkovského domova uklízely příkopy

Počet shlédnutí: 1568

Děti ze Staňkovského domova uklízely příkopy Dne 29.4.2017 více zde (klikněte na logo deníku)

Čtěte více...

Vosí hnízdo ohrožovalo DOMOV MECLOV

Počet shlédnutí: 1798

Vosí hnízdo ohrožovalo DOMOV MECLOV Dne 6.9.2016 - REPORTÁŽ NA TV PRIMA (reportáž k náhledu v rozkliku- Čtěte více)

Čtěte více...

Počítadlo úklidů ukazuje měsíc před akcí číslo 1 000

Počet shlédnutí: 1790

Počítadlo úklidů ukazuje měsíc před akcí číslo 1 000 16. 3. 2016 - Tisková zpráva spolku Ekosmák, organizátora akce Ukliďme svět, ukliďme Česko - Do vypuknutí celorepublikové úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko zbývá přesně měsíc. Generálním partnerem úklidů v roce 2016 se stal opět Nadační fond Veolia. “Do letošních úklidů se díky spolupráci se spolkem VESPOJENÍ zapojí i děti z více než desítky dětských domovů. Máme pro ně nachystané i drobné dárky”, sdělil nám jeden z organizátorů akce, RNDr. Miroslav Kubásek.

Čtěte více...

Potěšte děti z dětského domova dárkem k Vánocům. Staňte se Ježíškem!

Počet shlédnutí: 2133

Potěšte děti z dětského domova dárkem k Vánocům. Staňte se Ježíškem! 27.11.2015 - Moravskoslezský deník.cz - Pokud chcete s blížícími se Vánocemi udělat radost některému z dětí v dětském domově, máte šanci. Většina domovů přijímá nejen finanční dary, ale také praktické věci. Například župany a deštníky. Stejně jako loni.

Čtěte více...

I čtenáři Deníku mohou splnit vánoční přání dětem z dětského domova

Počet shlédnutí: 2428

I čtenáři Deníku mohou splnit vánoční přání dětem z dětského domova Staňkov – Pětiletá Lucka by letos ráda našla pod vánočním stromečkem dětské kolo nebo alespoň nové pyžamo. Osmiletý Vašík by chtěl hračku – tank s raketami, sedmnáctileté Soně by se hodily nové dámské zimní boty.

Čtěte více...

Zapojení dětí z DD do soutěže v kulečníku

Počet shlédnutí: 2198

Zapojení dětí z DD do soutěže v kulečníku Vážení přátelé, dovolte mi, abych Vám jménem Českomoravského biliardového svazu, poděkoval za spolupráci Občanského sdružení „Vespojení“ s naším svazem, při výběru dětských domovů v České republice, ve kterých by bylo možné postavit kulečníkový stůl a zapojit děti do sportovního kulečníku a následně do soutěží pod hlavičkou ČMBS. Díky Vašemu doporučení se nám podařilo umístit první stůl v Dětském domově v Horní Plané a pevně doufám, že nepůjde o stůl poslední. V příloze posílám fotky z úvodního tréninku. Ještě jednou děkuji a těším se na další spolupráci! S pozdravem František Nejedlo,Secretary General GSM: +420 608 222 519 Email: hospodar@cmbs.cz

Čtěte více...

O svůj dům se manželé podělí s dětmi bez rodin

Počet shlédnutí: 2255

O svůj dům se manželé podělí s dětmi bez rodin 24.4.2015 - Domažlický deník - Meclov – Poskytovat pomoc dětem po odchodu z dětského domova a lidem, kteří potřebují sociální asistenci, se rozhodli manželé Buriánkovi. Prodali byt v Praze a koupili dům se zahradou v Meclově, kde od loňského července budují Dům na půli cesty. Zdroj: http://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/o-svuj-dum-se-manzele-podeli-s-detmi-bez-rodin-20150424.html

Čtěte více...

DOMOV MECLOV na TV Barrandov

Počet shlédnutí: 2657

DOMOV MECLOV na TV Barrandov 26. 3. 2015 - TV Barrandov - Naše zprávy 18:30

Čtěte více...

Posilovna v Meclově

Počet shlédnutí: 2367

Posilovna v Meclově 25. 3. 2015 - Meclovský zpravodaj - Spolek VESPOJENI zřídil díky podpoře dárců posilovnu.

Čtěte více...

Domažlicko - Tipy na víkend

Počet shlédnutí: 2289

Domažlicko - Tipy na víkend 20.3.2015 - Domažlický deník, str. 6, Tipy na víkend - Koncert pro Občanské sdružení Vespojení se koná v sobotu 21. března ve staňkovském kině od 18 hodin. Vystoupí: K. Karešová, A. A. Balát a další. Výtěžek z koncertu bude věnován na podporu muzikálu Víra.

Čtěte více...

aktuality
KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM 2024 KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM Čtěte více...
DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM 2023 DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM Čtěte více...
DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU 2023 DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU Čtěte více...
DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB 2023 DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB Čtěte více...
PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV 2022 PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV Čtěte více...
PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE 2022 PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE Čtěte více...
SLAVÍME 13.NAROZENINY! 2020 SLAVÍME 13.NAROZENINY! Čtěte více...
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

>