Zpět

O svůj dům se manželé podělí s dětmi bez rodin

Počet shlédnutí: 1713

24.4.2015 - Domažlický deník - Meclov – Poskytovat pomoc dětem po odchodu z dětského domova a lidem, kteří potřebují sociální asistenci, se rozhodli manželé Buriánkovi. Prodali byt v Praze a koupili dům se zahradou v Meclově, kde od loňského července budují Dům na půli cesty. Zdroj: http://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/o-svuj-dum-se-manzele-podeli-s-detmi-bez-rodin-20150424.html

„Když jsme se k tomuto kroku rozhodli, mysleli si naše děti i přátelé, že jsme se zbláznili. Mě sem však tolik táhla láska k dětem, s nimiž jsem se díky Karlu Voříškovi seznámila v Dětském domově ve Staňkově, že jsem nemohla jinak. Manžel mě pochopil a pustil se do budování dočasného zázemí pro ně se mnou," řekla Jana Buriánková.

Buriánkovi budují dočasné zázemí pro mladé lidi, kteří opouštějí dětské domovy a nemají kam jít pod hlavičkou občanského sdružení VESPOJENÍ, jehož je Jana zakladatelkou a předsedkyní.

„Naše sdružení už 4 roky spolupracuje s Dětským domovem ve Staňkově. Navštěvujeme i další domovy, setkáváme se s dětmi i s vychovateli. Všechny projekty, které na podporu dětí organizujeme, mají jedno společné. Spojují děti, které vyrůstají bez lásky své vlastní rodiny, s lidmi, kteří mají otevřená srdce a chtějí pomoci. Tak vznikla i myšlenka na Dům na půli cesty. Velkou oporu máme ve vychovatelích z Horšovského Týna, Klenčí, Stodu i ze Staňkova. Všem jim patří velký dík za podporu. V Meclově jsme našli nejen dům, který našemu záměru vyhovuje, ale také milé lidi, kteří nám rozumějí," vysvětluje Buriánková,

Dům na půli cesty v Meclově bude dokončen letos v létě a umožní klidnější vstup do života hned několika mladým lidem současně.
„Nabídneme jim nejen ubytování, ale i podporu při hledání zaměstnání, jednání s úřady a asistenci při všem, co s sebou období po odchodu z domova přináší. Cílem je, aby klienti přibližně za rok a půl získali dostatek zkušeností a mohli úspěšně vykročit do života."

Kromě dvoulůžkových pokojů, kde je i mini kuchyňka, budou mít mladí lidé ve svém dočasném zázemí v Meclově i posilovnu, společenskou místnost a v plánu mají manželé vybudovat i zimní zahradu, kde se budou konat různé společenské akce.

Část velkého pozemku kolem domu bude sloužit jako zeleninová zahrádka.
„Chceme mladým lidem ukázat a naučit je běžné práce v domácnosti, jako je vaření či práce na zahrádce. Věřím, že je to povede i k tomu naučit se hospodařit s penězi. Zkrátka zatáhnout je do běžných starostí o domácnost, jaké matky a otcové učí děti v rodinách," dodala Buriánková.

 

Autor: Helena Bauerová

 

 

 

 

 

aktuality
STAŇTE SE JEŽÍŠKEM DĚTEM Z DD 2021 STAŇTE SE JEŽÍŠKEM DĚTEM Z DD Čtěte více...
UKLIĎME MORAVU PO TORNÁDU 2021 UKLIĎME MORAVU PO TORNÁDU Čtěte více...
DĚKUJEME ZA FINANČNÍ DAR DĚTEM Z DD ZE STAŇKOVA 2020 DĚKUJEME ZA FINANČNÍ DAR DĚTEM Z DD ZE STAŇKOVA Čtěte více...
PODPORA NA  POBYT DĚTÍ Z DD 2020 PODPORA NA POBYT DĚTÍ Z DD Čtěte více...
DĚKUJEME DÁRCŮM ZA POMOC MATCE V TÍSNI 2020 DĚKUJEME DÁRCŮM ZA POMOC MATCE V TÍSNI Čtěte více...
DĚKLUJEME DÁRCŮM HUDEBNÍCH NÁSTROJŮ PRO DD HORŠOVSKÝ TÝN 2020 DĚKLUJEME DÁRCŮM HUDEBNÍCH NÁSTROJŮ PRO DD HORŠOVSKÝ TÝN Čtěte více...
SLAVÍME 10.NAROZENINY! 2020 SLAVÍME 10.NAROZENINY! Čtěte více...
AKTIVITY VESPOJENÍ ROK 2019 2019 AKTIVITY VESPOJENÍ ROK 2019 Čtěte více...

Přihlášení