Zpět

Kde Opavě nechodí Ježíšek?

Počet shlédnutí: 1499

19.12.2014 - denik.cz, Moravskoslezský kraj - Opavsko - Dárky na Vánoce už většina lidí pro své blízké pořídila, nebo na tom právě pracuje. Jsou ale i takoví, kteří žádné blízké nemají a Vánoce pro ně zdaleka nejsou svátkem klidu a pohody. Těmito nešťastníky jsou děti v dětských domovech, děti, které se octly kvůli zanedbávání ze strany rodičů v Klokánku, sociálně slabí či psi v útulku.

Pokud vám jejich osud není lhostejný, můžete si letos nezištně zahrát na Ježíška. V tomto článku najdete, komu a jak můžete pomoct. A vězte, že vaše úsilí určitě nevyjde naprázdno.

Děti z Klokánku mají díky lidem krásnější Vánoce

Fanoušci Slezského FC, Svatební salon Jas i široká veřejnost se postaraly o to, aby svěřenci Klokánku v Dolním Benešově neměli smutné Vánoce. Zdejší sociální pracovnice i vedení zařízení tento počin velmi oceňují, jelikož v Klokánku bojují s každou korunou a nebýt štědrosti okolí, pod stromečkem by byla hodně skromná nadílka.

Už tradiční je akce Strom splněných přání, kterou pořádá Svatební salon Jas. Na stromu visí obálky, do kterých děti nakreslily či napsaly, co by rády od Ježíška dostaly. Letos nezůstala na stromě viset jediná.

„Lidé volali, jestli nám ještě nějaké obálky nezbyly," uvedla sociální pracovnice Klokánku Michaela Flašková. Dárky se letos v Klokánku namnožily i díky projektu Vánoce patří dětem, v rámci kterého lidé nosili či posílali dárky do Klokánku v krabicích od bot.

Opavští fanoušci zase pořídili dárky v hodnotě devíti tisíc korun a nejednalo se pouze o hračky, ale i praktické vybavení do školy. „Vážíme si těch, kterým není osud jiných lhostejný. Díky těmto lidem budou dětem splněna jejich vánoční přání," doplnila Michaela Flašková.

Jestliže ani vám není osud jiných lhostejný, můžete obdarovat děti, které to neměly v životě vůbec jednoduché. V Klokánku je jich momentálně šestadvacet a dárky jim můžete nosit do 20. prosince.

Klokánek Kde jej najdete? Osada míru 313, Dolní Benešov

Čím můžete obdarovat? Vánoční dárky a praktické potřeby

Azylový dům hledá dárce

Azylový dům Armády spásy Samaritán i Dům pro ženy a matky s dětmi připravuje o letošních Vánocích také několik akcí, určených obyvatelům zařízení i chudým lidem v Opavě. Pro obyvatele azylového domu je připraveno posezení a sociálně slabí Opavané mohou 24. prosince využít od 12 do 15 hodin v Samaritánovi už tradiční štědrovečerní oběd zdarma.

„Ve vánočním období doléhá na naše uživatele pocit osamělosti více, než kdy jindy. Snažíme se jim proto nabídnout duchovní slovo a také občerstvení," konstatuje vedoucí azylového domu Gerhard Karhan.

Obrací se na soucitné obyvatele města s prosbou o darování cukroví a ovoce. Lidé, kteří jeho prosbu vyslyší, mohou své drobné dárky přinést kdykoliv do azylového domu Armády spásy Samaritán v Nákladní ulici nebo do Domu pro ženy a matky s dětmi v Rybářské ulici.

Udělají tím radost obdarovaným, kteří v životě neměli tolik štěstí jako dárci.

Armáda spásy Kde ji najdete? Azylový dům – Samaritán, Nákladní 24, Opava

Azylový dům pro matky s dětmi, Rybářská 86, Opava

Čím můžete obdarovat? Cukroví a ovoce

Udělujte radost dětem v dětských domovech

Vánoce dětí, které jsou v dětských domovech a v kojeneckých ústavech, jistě nejsou tak veselé jako ostatních dětí, které svátky tráví doma se svou rodinou. I přesto se na ně velmi těší.

V Dětském centru Čtyřlístek ?v Opavě každé dítě dostane dárky za zhruba osm set až tisíc korun. „Děti také dostávají dárky od lidí díky projektu Strom splněných přání," říká ředitel centra Petr Fabián. V Dětském domově Opava dětem na dárky přispívá zřizovatel, tedy Moravskoslezský kraj, sponzoři a také lidé, kteří dětem dárky věnují.

„Z rozpočtu dětského domova dostává každé dítě dva vánoční dárky, a to osobní dárek v hodnotě tisíc korun, kdy je vždy přihlédnuto k přání dítěte a druhý dárek v obdobné finanční hodnotě je vánoční překvapení ve formě oblečení," dodává ředitel dětského domova Milan Škrabal.

Dětem z dětských domovů v Budišově nad Budišovkou, v Melči, ve Velkých Heralticích nebo ?v Radkově-Dubové můžete nadělit dárky i vy. Jejich přání, která namalovaly, naleznete na stránkách http://www.vespojenios.cz a zaslat je můžete přímo na uvedenou adresu.

Dětský domov Opava Kde jej najdete? Rybí trh 14, Opava

..........................//...............................

Čím můžete obdarovat? Vánoční dárky

URL| http://www.denik.cz/moravskoslezsky-kr...omovy-klokanek-utulky19122014-3z5w.html

 

- neúplná verze textu článku -

 

 

 

 

aktuality
RADOSTNÉ PRÁZDNINY 2024 RADOSTNÉ PRÁZDNINY Čtěte více...
NÁVŠTĚVA DĚTÍ Z DD ZE STAŇKOVA 2024 NÁVŠTĚVA DĚTÍ Z DD ZE STAŇKOVA Čtěte více...
DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU 2023 DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU Čtěte více...
DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB 2023 DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB Čtěte více...
PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV 2022 PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV Čtěte více...
PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE 2022 PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE Čtěte více...
SLAVÍME 13.NAROZENINY! 2020 SLAVÍME 13.NAROZENINY! Čtěte více...
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

>