Zpět

Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů

Počet shlédnutí: 520

8.12.2014 - Chebský deník, str. 6, Region, (red) - Karlovarský kraj – Druhý ročník projektu „Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů“ je v plném proudu. Účastní se ho 53 dětských domovů z celé České republiky, na http://www.vespojenios.cz jsou malovaná přání téměř od 1300 dětí.

Řada přání je velmi skromných. Asi také proto je už přes 600 dárků na cestě k dětem.

..............//..............

„Projekt běží a pro děti je skvělou zprávou, že se vracejí Ježíškové z loňského roku a přibývají další. Právě padla hranice 600 splněných přání. Podařilo se nám nabídnout projekt i pedagogům do škol, a tak se například třída rozhodla, že co získaly děti na sběru papíru, věnují na konkrétní dárek do nedalekého dětského domova. Desetiletá Nikolka si našla v DD také desetiletou Nikolku a splní jí její přání, z další rodiny přišla zpráva, že se letos jejich tři děti ve svých přáních uskrovní, aby mohly společně udělat radost dalším pěti dětem,“ říká předsedkyně spolku Jana Buriánková. Postup je jednoduchý, děti malují svá přání, která uveřejňuje VESPOJENÍ na http://www.vespojenios.cz. Osloví co nejvíce lidí s otevřeným srdcem a ti si pak vyberou, koupí a do dětského domova doručí zvolený dárek. Cílem projektu je propojit přání konkrétních dětí s dárci, kteří chtějí dle svých možností udělat radost v čase Vánoc.

Po loňské zkušenosti se pro účast v projektu rozhodli také v Dětském domově v Mariánských Lázních. Ředitelka IvanaDudarcová vysvětluje proč: „Vnašemdětskémdomovějev současnosti 25 dětí. Vánoce jsou pro děti velmi citlivým obdobím a z prostředků domova dokážeme uspokojit jen jejich nejzákladnější, spíše praktické potřeby. Jsme rádi, že tento projekt má i letos pokračování.“

Foto popis|

Publikováno také v následujících regionálních mutacích:

Region| Západní Čechy

Publikováno| Chebský deník; Region; 06

Publikováno| Karlovarský deník; Region; 06

Publikováno| Sokolovský deník; Region; 06

 

- neúplná verze textu článku -

 

 

 

aktuality
DĚTI Z DD SJÍŽDĚLY VODU 2019 DĚTI Z DD SJÍŽDĚLY VODU Čtěte více...
STARTUJEME STAŇTE SE JEŽÍŠKEM DĚTEM Z DD 2019 STARTUJEME STAŇTE SE JEŽÍŠKEM DĚTEM Z DD Čtěte více...
DĚTI SI UŽILY RADOST NA ŠUMAVĚ 2019 DĚTI SI UŽILY RADOST NA ŠUMAVĚ Čtěte více...
SPOLEČNOST ALZA.CZ DAROVALA DĚTEM KOLA 2019 SPOLEČNOST ALZA.CZ DAROVALA DĚTEM KOLA Čtěte více...
TRAMPOLÍNY PRO DĚTI Z DD 2019 TRAMPOLÍNY PRO DĚTI Z DD Čtěte více...
AKTIVITY VESPOJENÍ ROK 2018 2019 AKTIVITY VESPOJENÍ ROK 2018 Čtěte více...

Přihlášení