Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů

Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů

25. 11. 2015 Meclov / Semily

- koloběžku a auto na ovládání pro Honzíky, pro Alenu povlečení, pro Ivanu spacák -

Spolek VESPOJENÍ organizuje třetí ročník úspěšného projektu „Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů". V roce 2014 se podařilo splnit přání tisícovce dětí 55 dětských domovů. Letos svá namalovaná přání zaslalo 1000 dětí ze 44 domovů napříč celou Českou republikou, mezi nimi i obyvatelé domova v Semilech.

Postup je opět jednoduchý, děti z dětských domovů malují svá přání, která uveřejňuje VESPOJENÍ na www.vespojenios.cz. Osloví co nejvíce lidí s otevřeným srdcem a ti si pak vyberou, koupí a do dětského domova doručí zvolený dárek. Cílem projektu je propojit přání konkrétních dětí s dárci, kteří chtějí dle svých možností udělat radost v čase Vánoc. „Ze zkušenosti však víme, že řada dárců doručí svůj balíček osobně či připojí dopis. Děti odpovídají a vznikají tak krásná přátelství, která zdaleka přesahují jednorázový dar", říká předsedkyně spolku Jana Buriánková.

Pro svou podporu si mohou dárci vybrat dětský domov přímo ve svém okolí, jednotlivá přání lze třídit i podle pohlaví a věku autora obrázku.

Po zkušenosti z minulých ročníků se pro účast v projektu rozhodli také v Dětském domově v Semilech. Ředitel Mojmír Hojač vysvětluje proč; „Vánočních charitativních projektů se pravidelně zúčastňujeme. Děti rády dostávají dárky. Současně se je snažíme vést k tomu, že dárek od někoho není taková samozřejmost, jak by se mohlo zdát a že je dobré za něj poděkovat.  Děti chtějí věci spíš praktické. Je to v našem domově důsledek „stárnutí" svěřenců, neboť pod 10 let máme u nás v DD už jen tři děti. Hraček pro menší děti tedy máme vcelku dostatek. Přání si děti vymýšlejí samy, hodně se nechají ovlivňovat svými kamarády a někdy i námi, když je trochu usměrňujeme, aby to nebyly vysloveně hlouposti. Ale mají-li svůj názor jasný – respektujeme ho."

Obdarovat je často stejně silný zážitek, jako dárek dostat.

V současnosti je v nabídce již přes 1000 obrázků z 44 dětských domovů.  Přání, která děti malují, jsou někdy překvapivě praktická. Zejména u dospívajících, kteří si velmi dobře uvědomují, že budou muset brzy z dětského domova odejít a postarat se o sebe sami. V oblibě je také drobná elektronika, kosmetika a knížky. „Také vloni se nám podařilo udělat mnoho radosti. Kromě tisícovky splněných přání dětí z domovů s námi sdíleli své vlastní příběhy i dárci. Rodiče s dětmi i učitelé se svými žáky mluvili o přáních dětí z domovů. Často se pak rozhodli uskromnit se a malované sny splnit. Je to pro nás důležité a radostné poselství o mnoha krásných stránkách tohoto projektu", dodává Jana Buriánková.

V Pardubickém kraji jsou letos v projektu zapojeny dětské domovy: v České Lípě, ve Frýdlantu a v Semilech.

aktuality
KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM 2024 KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM Čtěte více...
DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM 2023 DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM Čtěte více...
DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU 2023 DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU Čtěte více...
DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB 2023 DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB Čtěte více...
PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV 2022 PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV Čtěte více...
PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE 2022 PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE Čtěte více...
SLAVÍME 13.NAROZENINY! 2020 SLAVÍME 13.NAROZENINY! Čtěte více...
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

>