Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů

Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů

25. 11. 2015 Meclov / Semily

- koloběžku a auto na ovládání pro Honzíky, pro Alenu povlečení, pro Ivanu spacák -

Spolek VESPOJENÍ organizuje třetí ročník úspěšného projektu „Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů". V roce 2014 se podařilo splnit přání tisícovce dětí 55 dětských domovů. Letos svá namalovaná přání zaslalo 1000 dětí ze 44 domovů napříč celou Českou republikou, mezi nimi i obyvatelé domova v Semilech.

Postup je opět jednoduchý, děti z dětských domovů malují svá přání, která uveřejňuje VESPOJENÍ na www.vespojenios.cz. Osloví co nejvíce lidí s otevřeným srdcem a ti si pak vyberou, koupí a do dětského domova doručí zvolený dárek. Cílem projektu je propojit přání konkrétních dětí s dárci, kteří chtějí dle svých možností udělat radost v čase Vánoc. „Ze zkušenosti však víme, že řada dárců doručí svůj balíček osobně či připojí dopis. Děti odpovídají a vznikají tak krásná přátelství, která zdaleka přesahují jednorázový dar", říká předsedkyně spolku Jana Buriánková.

Pro svou podporu si mohou dárci vybrat dětský domov přímo ve svém okolí, jednotlivá přání lze třídit i podle pohlaví a věku autora obrázku.

Po zkušenosti z minulých ročníků se pro účast v projektu rozhodli také v Dětském domově v Semilech. Ředitel Mojmír Hojač vysvětluje proč; „Vánočních charitativních projektů se pravidelně zúčastňujeme. Děti rády dostávají dárky. Současně se je snažíme vést k tomu, že dárek od někoho není taková samozřejmost, jak by se mohlo zdát a že je dobré za něj poděkovat.  Děti chtějí věci spíš praktické. Je to v našem domově důsledek „stárnutí" svěřenců, neboť pod 10 let máme u nás v DD už jen tři děti. Hraček pro menší děti tedy máme vcelku dostatek. Přání si děti vymýšlejí samy, hodně se nechají ovlivňovat svými kamarády a někdy i námi, když je trochu usměrňujeme, aby to nebyly vysloveně hlouposti. Ale mají-li svůj názor jasný – respektujeme ho."

Obdarovat je často stejně silný zážitek, jako dárek dostat.

V současnosti je v nabídce již přes 1000 obrázků z 44 dětských domovů.  Přání, která děti malují, jsou někdy překvapivě praktická. Zejména u dospívajících, kteří si velmi dobře uvědomují, že budou muset brzy z dětského domova odejít a postarat se o sebe sami. V oblibě je také drobná elektronika, kosmetika a knížky. „Také vloni se nám podařilo udělat mnoho radosti. Kromě tisícovky splněných přání dětí z domovů s námi sdíleli své vlastní příběhy i dárci. Rodiče s dětmi i učitelé se svými žáky mluvili o přáních dětí z domovů. Často se pak rozhodli uskromnit se a malované sny splnit. Je to pro nás důležité a radostné poselství o mnoha krásných stránkách tohoto projektu", dodává Jana Buriánková.

V Pardubickém kraji jsou letos v projektu zapojeny dětské domovy: v České Lípě, ve Frýdlantu a v Semilech.

aktuality
DĚTI Z DD SJÍŽDĚLY VODU 2019 DĚTI Z DD SJÍŽDĚLY VODU Čtěte více...
STARTUJEME STAŇTE SE JEŽÍŠKEM DĚTEM Z DD 2019 STARTUJEME STAŇTE SE JEŽÍŠKEM DĚTEM Z DD Čtěte více...
DĚTI SI UŽILY RADOST NA ŠUMAVĚ 2019 DĚTI SI UŽILY RADOST NA ŠUMAVĚ Čtěte více...
SPOLEČNOST ALZA.CZ DAROVALA DĚTEM KOLA 2019 SPOLEČNOST ALZA.CZ DAROVALA DĚTEM KOLA Čtěte více...
TRAMPOLÍNY PRO DĚTI Z DD 2019 TRAMPOLÍNY PRO DĚTI Z DD Čtěte více...
AKTIVITY VESPOJENÍ ROK 2018 2019 AKTIVITY VESPOJENÍ ROK 2018 Čtěte více...

Přihlášení