Víkendový pobyt dětí z DD Staňkova na Šumavě

Dne 18.1.2013

jsme vyjeli ze Staňkova směr Šumava (chata Rudolfovna). K Rudolfovně jsme dorazily asi v 16:00 hod. Bohužel (bohudík) cesta nebyla sjízdná až k Rudolfovně a proto nás strejda vyložil 2 km před chatou s cestovkami a běžkami. Cestovky jsme naložili na boby a sjeli jsme na nich cestu smrti :-) . Několikrát jsme si skoro namlátili pusinky, ale na konec jsme všichni dojeli v pořádku. Na Rudolfovně nás vřele přivítal pan Spíral. Druhá skupina, která jela vlakem se strejdou Michalem, přijela v 18:40 hod. Přijeli akorát na výbornou večeři od pana Spírala. Po večeři jsme ještě seděli v jídelně u krbu v teplíčku a hráli jsme různé hry. Nejmenší Ládík se pořád tisknul ke strejdovi Michalovi, protože věděl, že od strejdy něco vyloudí, což dělal celý víkend. Pak jsme šli postupně spát.

V sobotu ráno po snídani strejda Michal, Jana, Leoš, Pepa a David šli na běžky, teta Mirka šla s ostatními dětmi bobovat na nedaleký „vysoký“ kopec. Při bobování se velice pobavili a vysílili. Láďa byl velice statečný a tahal svoje boby sám do kopce až do oběda. Na běžkách byla veliká zábava, několikrát jsme se vážně vyflákali, a to hned na začátku, ale když jsme se s běžkami trochu sžili, už nám to šlo dobře, ujeli jsme asi 10 km. Strejdovi se rozbila jedna lyže, a tak polovinu cesty jel jen na jedné lyži jako na koloběžce. Všichni jsme se strašně nasmáli. Úspěšně jsme dojeli zpátky na chatu přesně k obědu. Oběd byl zase dle očekávání výtečný, moc nám chutnalo. Po obědě šly na běžky Máňa, Béďa a Míša. Míša to po sto metrech vzdala. Běžky jí nesedly. Máňa a Béďa ujely také skoro10 km a vrátily se až na večeři. Po večeři jsme oslavili Soniny narozeniny. Soňa vypadala velice šťastně, že jsme si vzpomněli. Pak jsme v jídelně hráli jsme hry a poslouchali písničky. Okolo desáté jsme už všichni leželi, kromě strejdy Michala.

V neděli jsme po snídani šli na běžky, znovu Leoš, Jana, David a Pepa. Byla to zase sranda ujeli jsme 10 km, při sjezdu velice prudkého kopce jsme občas padali a Jana udělala provaz na lyžích. No, nikdo se nezranil a dojeli jsme v pořádku na chatu. Druhá skupina šla na kopec bobovat. Také si to dost užili, prostě se pořádně vydováděli ve sněhu. Po dobrém obědě jsme sbalili věci a pomalu jsme zamířili k domovu. Ve sněhu jsme se všichni dosytosti vydováděli, kdybychom mohli, zůstali bychom ještě aspoň týden. Byl to krásný víkend 
s úžasnou tetou Mirkou a skvělým strejdou Michalem.
Moc děkujeme všem sponzorům, kteří nám tento skvělý víkend umožnili....                                                                                                                                                                                                        Leoš a Jana , Dd Staňkov

                                             

Fotky z akce                                                      

xPoděkování

  • Společnosti Skřivánek, s.r.o.
  • dárcům z veřejnosti i z OS VESPOJENÍ, že umožnili dětem pobyt na horách

 

 

 

aktuality
KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM 2024 KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM Čtěte více...
DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM 2023 DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM Čtěte více...
DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU 2023 DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU Čtěte více...
DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB 2023 DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB Čtěte více...
PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV 2022 PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV Čtěte více...
PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE 2022 PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE Čtěte více...
SLAVÍME 13.NAROZENINY! 2020 SLAVÍME 13.NAROZENINY! Čtěte více...
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

>