XXI Nejmilejší koncert dětí z DD ve Staňkově

Dne 10.4.2013

XXI. Nejmilejší koncert ve Staňkově

Ve středu 10. dubna 2013 se v Lidovém domě a v kině ve Staňkově uskutečnil už XXI. ročník „Nejmilejšího koncertu“, přehlídky zájmově uměleckých činností dětí z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje. Letošní ročník již po čtvrté organizoval náš dětský domov Staňkov. Nejmilejší koncert se konal pod záštitou Jiřího Stručka, náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství, sportu, kultury a cestovního ruchu. Celou akci moderoval náš patron Karel Voříšek. Koncert bohužel začal o půl hodiny později, z důvodu frézování silnice hlavního tahu Plzeň – Domažlice. V čekající koloně totiž byli uvězněni soutěžící a hosté, kteří byli účastníky právě tohoto koncertu. Přehlídky se zúčastnilo 147 dětí, což je nejvíce v historii Nejmilejšího koncertu. Slavnostní úvod pronesla naše ředitelka domova PaedDr. Jana Koubová, která spolu s ostatními VIP hosty zahájila Nejmilejší koncert. Po ukončení zahájení se pokřtilo nové logo Dětského domova Staňkov. Kmotry loga se stali Karel Voříšek a Jana Buriánková (Os Vespojení). Logo se pokřtilo dětským šampusem. Kategorií bylo celkem deset: sólový zpěv, dua – tria -kvarteta, sborový zpěv, hra na hudební nástroj, folklórní skupiny, tanec, umělecký přednes, malé jevištní formy, muzikál a výtvarné soutěže. V porotě usedli odborníci (zástupci) dané kategorie ze ZUŠ Domažlice, ZUŠ Horšovský Týn, ZUŠ Staňkov a zpěvák Martin France, který také zazpíval písničky ze své desky a z muzikálu Pomáda, kde si zahrál jednu z hlavních rolí. Porota hodnotila v různých kategoriích celkový výraz, sehranost či sezpívanost, vlastní tvorbu, pohybovou dovednost. Myslím si, že atmosféra, jak v lidovém domě tak kině, byla velmi ohromující. Každý se vzájemně podporoval, seznamoval se s novými kamarády … Viděl jsem i známé tváře z různých projektů, jako je například Krok do života, Rozmarýna o.p.s. … „Letos byla velká konkurence“, zaslechl jsem z okolních ohlasů různých lidí. Zazněly tu písně v podání soutěžících jako např. z muzikálu Bídníci, Ewa Farna, muzikálu Monte Christo … Hrálo se tady také v rámci kategorie malé jevištní formy O Palečkovi, Polámal se Mraveneček, Popletená pohádka. Během Nejmilejšího koncertu nás také navštívil kameraman regionální televize Zak. Výtvarné soutěže se zúčastnilo 9 dětských domovů, takže to porota měla docela dost těžké s udělením ocenění. Kategorie tanec byla velmi konkurenční, protože ve výborném ozvučení a osvětlení se rozhýbal celý lidový dům. Kolem 14 hod. začalo slavnostní vyhlášení vítězů. Náš dětský domov získal dvě 1. místa, jedno 2. místo a tři 3. místa. Což je velmi slušné. Mimochodem nesmím zapomenout za celý náš dětský domov poděkovat těm, bez kterých by se to celé neobešlo.

c

Děkujeme všem sponzorům, nadacím, všem, kteří se podíleli na organizaci: Městu Staňkov za bezplatný pronájem prostorů, KÚ Plzeň, ZPMV Plzeň, Penny Marketu za příspěvek na nákup do 5000,- Kč, Enapo, ZKD Sušice (Coop), ZKD Plzeň, Drůbežářským závodům Klatovy ( občerstvení pro účinkující), Dolanea (Sandi-koncetrované šťávy), Os Vespojení, řeznictví Gill Holýšov, Pekařství Kotačka Staňkov, Plantim Plzeň, Topaz Plzeň, Pekárny Klatovy, Liongraphic Horšovský Týn, Firma Beck, Agrobac Dubec, Inetgroup Praha, Avon, ČSOB, APM, Rosa Market Stod a v neposlední řadě studentům VOŠ Domažlice, kteří se po celou dobu koncertu starali o VIP hosty a porotu. A také všem tetám a strejdům, kteří se zapojili do tohoto XXI. ročníku Nejmilejšího koncertu. Děkujeme moc! Na úplný závěr zazpívali studenti VOŠ Domažlice a některé děti z dětských domovů, píseň We Are the Champions od skupiny Queen. Děkujeme moc. 
Albín Augustýn Balát , Dětský domov Staňkov 

xPoděkování

 

  • společnosti PENNY MARKET za přispění částky ve výši 5000,-Kč
  • společnosti BECK, za dodání vody pro všechny zúčastněné
  • společnosti INETGROUP, s.r.o. za krásné dárky pro soutěžící
  • a všem dalším sponzorům, kteří přispěli k tolik pěkné akci

 

 

 

 

aktuality
KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM 2024 KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM Čtěte více...
DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM 2023 DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM Čtěte více...
DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU 2023 DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU Čtěte více...
DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB 2023 DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB Čtěte více...
PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV 2022 PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV Čtěte více...
PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE 2022 PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE Čtěte více...
SLAVÍME 13.NAROZENINY! 2020 SLAVÍME 13.NAROZENINY! Čtěte více...
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

>