LÉTO S DĚTMI Z DD ZE STAŇKOVA

PROŽITKOVÝ POBYT DĚTÍ OD 29.7.- 6.8.2017

V neděli dne 30.7.2017 jsme odstartovali první velký výšlap dne 30.7. Náš cíl byl bývalý zámek Debrník, kde se dnes nachází velký areál vojenské roty, která zeje dnes již prázdnotou. Cestou děti viděly vojenské bungry a informační tabule s dobovými fotkami, jak byla střežena hranice. Dál jsme pokračovali na státní hranici k největšímu šumavskému nádraží do Alžbětína. V Alžbětíně si děti prohlédly výstavu expozice z historie stavby nádraží ( zajímavostí je, že polovina budovy nádraží je česká a polovina německá), historii vlakových souprav, ale i dobové fotografie jak nádraží bylo odděleno z české strany od civilizace protnutím drátů, přerušením kolejovového spojení pomocí železobetonových ježků a bylo celkově velmi spustošeno. Děti se vrátily z výletu obohaceny o mnoho zážitků.

V pondělí dne 31.7.2017hned dopoledne jsme vyšli na celodenní túru do bavorského Schwelhäuseru a tamního pralesa. Šli s námi přátelé dětí, kteří nás doprovázeli i v neděli do Alžbětína. Cestou do Schwelhauseru jsme viděli plavební kanál, který tvoří státní hranici, dále nádhernou biofarmu s ovečkami a s poníky a v bavorském pralese staré stromy, dokonce jeden až 600 let starý smrk, který jsme společně objali. Společně jsme ušli 18 km.

V úterý dne 1.8.2017, dopoledne už začalo veliké horko, a tak jsme šli na nákup do Železné Rudy, abychom nakoupili zásoby pití a osvěžili se zmrzlinou. Odpoledne jsme se šli projít pod Pancířský les kde si děti stavěly domečky pro skřítky. Dětem se domečky moc povedly a těší se, že skřítkové je brzy obydlí.

Ve středu dne 2.8.2017 jsme opět vyrazili na celodenní výlet. Pan Černý - ředitel hotelu Engadin nám daroval krásný dárek. Zdarma nás vzal svým autem do bavorské Železné Rudy a dál na parkoviště pod Německý Velký Javor. Na úpatí Velkého Javoru jsme poobědvali bohatý a pestrý balíček obedových dobrot, kterým nás v hotelu vybavili a pokračovali jsme dále k ledovcovému Malému Javorskému jezeru. Tam jsme absolvovali okružní cestu kolem jezera, viděli jsme překrásnou faunu a flóru a také velký vodopád. Z jezera jsme stoupali k horské chatě Mooshütte kde už na nás čekal s autem pan ředitel Černý a frčeli jsme zpět do hotelu na večeři. Byl to jeden z nejkrásnějších horských výletů a společně jsme ušli 23 km.

Ve čtvrtek dne 3.8.2017 jsme si po tak náročném středečním výšlapu nadělili odměnou pěknou procházku do Železné Rudy, abychom oslavili páté narozeniny Tomáška. Narozeniny jsme oslavili v cukrárně a pochutnali jsme si na velkých zmrzlinových pohárech. Poté jsme se těšili na dětské hřiště, kde si děti plně užívaly všech sportovních atrakcí a aktivit. K večeru jsme v lese fotili domečky pro skřítky, které děti postavily z různých lesních přírodnin, aby skřítkové ocenili jejich stavbu tím, že se dětem v závěru pobytu ukáží...Držíme palce, aby se tak stalo:-)))

V pátek dne 4.8.2017 jsme vyjeli Zelenou linkou ze Železné Rudy, abychom se nechali vést naučnou stezkou 7km dlouhou kaňonovitým údolím řeky Vydry směrem k Čenkové Pile. Byla to krásná procházka, jen nás mrzelo jak voda v řece Vydře ubývá. Po cestě jsme se dočetli na informačních tabulí mnoho poučného a ještě jsme se stačili osvěžit v řece při sbírání krásných obroušených oblázků...Do hotelu jsme přijeli až po 19.00 hodině a o to více jsme se těšili na dobrou večeři...

V sobotu dne 5.8.2017 jsme si dopoledne ještě užili sportovní centrum pro děti v Železné Rudě a po obědě, když jsme zamávali Janičce a Pepovi, kteří se vraceli již domů, vyrazili jsme do Vlčí obory v Srní. Věděli jsme, že se narodila čtyři vlčata, ale na místě jsme je zahlédli jen chvilku, neboť byla schována ve stínu u kamenů. Výlet se nám vydařil a teď už jen zabalit a v neděli domů do Domova! 

Děti děkují všem dárcům za krásný pobyt na Šumavě!

Foto zde: 

dPoděkování:

  • Děkujeme všem dárcům, kteří na pobyt dětem přispěli!
  • Spolku VESPOJENÍ, z.s. za organizaci finanční podpory 
  • Strejdovi Michalovi za přípravu a realizaci výšlapů a finanční dar!
  • Kolektivu hotelu Engadin za téměř rodinnou péči o nás, o úklid, o stravování i za dopravu zdarma dětí pro možnost výšlapu na Javor
  • Kolektivu kulinářů v kuchyni za dobroty k jídlu:-)
  • Ubytovaným přátelům za mražené pozornosti pro děti:-)
aktuality
KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM 2024 KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM Čtěte více...
DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM 2023 DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM Čtěte více...
DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU 2023 DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU Čtěte více...
DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB 2023 DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB Čtěte více...
PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV 2022 PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV Čtěte více...
PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE 2022 PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE Čtěte více...
SLAVÍME 13.NAROZENINY! 2020 SLAVÍME 13.NAROZENINY! Čtěte více...
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

>