UKLIĎME ČESKO

Dne 6.4. se zapojil spolek VESPOJENÍ jako organizátor úklidové akce UKLIĎME ČESKO.

Akce byla nazvána uklízíme ve spojení, neboť na přípravu akce nezůstal spolek sám. Akci podpořila místní OBEC MECLOV v čele se starostkou P. Kaufnerovou a dobrovolný sbor hasičů.
Akce se zůčastnilo 33 dobrovolníků a z toho 21 dětí. Pro úklid obce Meclova a okolí se tak spojily hlavně děti od dobrovolného sboru hasičů, děti z dětského domova Nová Ves, klienti z Domova sv. Vavřince a místní občané s dětmi. Za DD Staňkov s námi uklízela i malá Vaneska, která si vedla velmi trpělivě při sběru plastů, plechovek a dalších nečistot, jenž byly naházené v příkopech směrem na Zámělič.
Ohnišťovice velmi důkladně také pročistily další děti z DD ze Staňkova s J. Kochovou. Děkujeme za účast i tříletému nejmladšímu dobrovolníkovi Matějovi z Meclova.
Celkem se pročistily trasy Meclov - Otov, Meclov - Zámělič, Meclov - Mašovice a Meclov obec.
Nasbíráno bylo celkem 44 pytlů odpadů, tj. celkem cca 560 kg. odpadů. Z těchto odpadů se podařilo vytřídit 200 kg. odpadu z plastu. V okolí Meclova jsme také vysbírali 47 kusů pneumatik. Na cestě jsme nacházeli i kusy plastových komponentů z aut, nábytek, kovový sušák na prádlo, kusy ošacení aj.
Věříme, že si občané budou vážit času a nasazení dobrovolníků, kteří ve svém volnu přidali ruce k vyčištění našeho společného okolí. Děkujeme řidičům, že si své plechovky od pití ponechají v autě k vyhození do nejbližšího koše a nebudou již znečišťovat příkopy u silnic.
Odpoledne jsme prožili pěkný oddych na zahradě Domova Meclov. Setkali se zde přátelé- vychovatelé i s paní ředitelkou z DD Nová Ves, aby si pohovořili o situaci v dětských domovech, či zavzpomínali na společně prožité akce s dětmi. Našemu spolku děti z DD Nová Ves předaly perníkového datla EDU, našeho maskota s pomláskou. Všichni dobrovolníci na akci si mohli vzájemně popovídat a děti si užívaly všech atrakcí na zahradě. Společně nás spojil pěkný pocit, že jsme udělali kus práce a vyčistili okolí od mnoha odpadků. Děti si nyní více uvědomily jak se nešetrně chováme k přírodě. Těšíme se, že nás zase další pěkná akce s dobrým záměrem spojí.!!!!

Foto:

sPoděkování:

  • Děkujeme dětem z DD NOVÁ VES za velké nasazení při úklidu na trase Meclov - Mašovice a za krásný dárek našeho MASKOTA
  • Děkujeme dětem z DD STAŇKOV za obětavost při dlouhé úklidové trase v Ohnišťovicích pod vedením Janičky Kochové
  • Děkujeme dětem z dobrovolnického hasičského sboru pod vedení Romana Kruberta za úklid trasy Meclov - Otov
  • Děkujeme klientům z Domova sv. Vavřinec jmenovitě: Ivče l.Ivče P.Vaškovi a Helče za pomoc s úklidem na trase Meclov- Zámělič! Děkujeme Vanesce z DD ze Staňkova, která pomáhala uklízet s námi tuto trasu.
  • Děkujeme mamkám s dětmi z obce z Meclova za pomoc s úklidem obce a s pomocí s pohoštěním.
  • Děkujeme obci Meclov za finanční podporu ve výši 500.- Kč na akci, za nákup pytlů na odpady, za svozy odpadů a za zapůjčení setů na sezení.
  • Děkujeme Janě Hájkové Svítivé za sponzorský dar ve výši 500,-Kč na pohoštění brigádníků.
  • Děkujeme všem tetám, vychovatelkám i přátelům našeho spolku za milé setkání se a podporu akce!

 

 

 

aktuality
KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM 2024 KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM Čtěte více...
DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM 2023 DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM Čtěte více...
DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU 2023 DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU Čtěte více...
DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB 2023 DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB Čtěte více...
PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV 2022 PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV Čtěte více...
PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE 2022 PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE Čtěte více...
SLAVÍME 13.NAROZENINY! 2020 SLAVÍME 13.NAROZENINY! Čtěte více...
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

>