PĚSTITELÉ A CHOVATELÉ

Sledujte tvořivost lidí v přírodě-ROZKLIKNĚTE

5 položek

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

________________________________________________________________________
Občanské sdružení Přátelé bájné hory Blaník
v loni na podzim spustilo projekt veřejné Experimentální zahrady v Karhuli pod Blaníkem.

A

Určen je všem, kterým chybí kontakt s přírodou, chtějí si zasadit vlastní strom, keř, vypěstovat domácí zeleninu, bylinky, kytičky, nebo se jen rádi hrabou v zemi a chtějí tyto zkušenosti třeba předat dětem, ale nemají kde.

Zahrada v první etapě vzniká na oploceném pozemku o rozloze 2700 metrů čtverečních, kde je vysazen nový remízek a ovocný sad. Po dohodě může kdokoliv přijet, vybrat si místo a to osázet dle svého. Vybranou část pozemku bude mít k dispozici zdarma. Co si vypěstuje, to mu zůstane. Zároveň budou mít účastníci možnost využít i část společného pole s bramborami, kukuřicí, slunečnicí a jinými polními plodinami, které vznikne, až se umoudří počasí.

Přestože provoz zahrady nikdo nefinancuje, občanské sdružení věří, že společnou dobrovolnickou prací se jim podaří pole přeměnit v životaschopnou zahradu. Když se bude dařit, plánují zahradu rozšířit na kombinované experimentální centrum s babiččinou zahrádkou, chovem ovcí, včel, drůbeže a v neposlední řadě s relaxačním místem, které by se rozkládalo i na dalších pozemcích s výhledem na horu Blaník.

Provozní doba experimentální zahrady je celoroční, s tím, že plodiny je potřeba sázet po dohodě a pěstování je možné pouze bez chemických postřiků a hnojení. Provoz zahrady se řídí jednoduchými pravidly – hlavními jsou lidská slušnost a úcta k přírodě.

 

Pěstitelství - Chovatelství (směrovky)
___________________________________________________________

 cPěstitelství 

zahrada dobra - je projekt na podporu dobrovolnictví. Výměnou za pomoc na zahradě se dozvíte mnoho užitečného, zažijete zajímavé a potkáte inspirativ

mChovatelství

WWOOFing - možnost pracovat na farmách v ČR za jídlo a bydlení

ekoWWOOF je celosvětovou výměnnou sítí, kde dobrovolníkům, kteří vypomáhají v době potřeby na ekologické farmě je poskytnuto za jejich pomoc ubytování, stravování a praktické zkušenosti. Délka pobytu není nijak limitována, vždy záleží jen na dohodě mezi farmou a dobrovolníkem (WWOOFerem) a řídí se ročním obdobím a momentální potřebou práce na farmě (sena, stavění ohrad, pastva, pletí a podobně). 

WWOOF v České republice zajišťuje občanské sdružení AREA viva - Sdružení pro ekologii a zemědělství. Vedení WWOOF je založeno na dobrovolnické bázi.

Kontakt:
Telefon: (+420) 775 272 678, (+420) 776 345 521, E-mail: mail@wwoof.cz,
kontaktní osoba: Mgr. Vojtěch Veselý, ___________________________________________________________________________________ 

AGROTURISTIKA A CHOVATELSTVÍ - 10 TIPŮ ZA AGTORURISTIKOU:

farmy

Chcete vidět, jak se hospodaří na rodinné ekologické farmě? Už jste někdy ochutnali kozí mléko a sýry? Navíc uvidíte jak se opravdové kozí mléko vyrábí. Pojďte poznávat život na ekofarmě, vyjděte si na výlet do průmyslem nedotčené krajiny

Kozí ekofarma KOFA v Bílsku blízko Bavorova v Jižních Čechách poskytuje podmínky pro výuku těch, kteří se zajímají o metody přirozené komunikace. Na kolbišti, které se stále zdokonaluje a které je součástí statku, se konají soutěžní setkání příznivců přirozené komunikace a milovníků koní.

  • AREÁL BAROCHOV - ADRENALIN I KONĚ U SÁZAVY
Město: Pyšely
 
Areál Barochov je outdoorové a rekreační středisko situované uprostřed luk, pastvin a lesů nedaleko od břehů řeky Sázavy. Centrum nabízí aktivity pro celou rodinu od dětí až po dospělé na celý den: bojová hra Battlefield Live, lanové centrum, jízda na koních.
  • SUNJARDIN - MÍSTO ODPOČINKU A RÁJE
Město: Komňa
 
Statek SunJardin ve vesnici Komňa je místem, kde si můžete odpočinout, uklidnit své tělo i mysl, aktivně relaxovat projížďkou na koních, vychutnávat domácí čaje a pochutiny, pomoci svému zdraví podle receptur a tradic bohyní ze Žítkové.
  • FARMA SDOMÁCÍMI ZVÍŘATY V TOULCOVĚ DVOŘE
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 10
 
Na farmě probíhá projekt Noemova archa (ekologická výchova s využitím našich původních plemen). Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy je budováno v Praze - Hostivaři. 
  • JAŇŮV DVŮR - ZA VÍNEM NA KONI
Město: Nový Přerov
Projeďte se na koni mezi zrajícími vinicemi a vinnými sklepy. Zažijte malebné výhledy do krajiny naší i sousedů, vstupte do sklepa, kde se zastavil čas za našich dědů a ochutnejte zdejšího lahodného vína, třeba i rovnou z koňského hřbetu. Dětem udělá radost svezení na malém koni a kontakt s ovečkami, vám třeba ještě navíc výlet povozem do rakouských vinných sklepů.
  • AGROTURISTIKA VE SLAVĚTÍNĚ NAD METUJÍ
Do Slavětína nad Metují v malebném kraji Boženy Němcové a Aloise Jiráska se můžete vydat za agroturistikou do místního penzionu Na Radosti. Penzion je součástí úspěšného projektu rodinné jelení farmy navazující na přednormalizační hospodářství rodiny Daškovy.
  • KOZÍ FARMA - DVŮR RATIBOŘICE 
Region: Vysočina
Oblast: Vysočina
Město: Jaroměřice nad Rokytnou
 
Kozí farma Dvůr Ratibořice se specializuje na produkci kozích bioproduktů. Široká škála kozích výrobků od jogutů až po sýry je vyráběna v mlékárně, která je součástí farmy. V současné době je na farmě chováno cca 225 kusů koz plemene koza bílá krátkosrstá.
  • AKTIVNÍ DOVOLENÁ NA KOŇSKÉ FARMĚ TŘEBUŠÍN 
Rodinná farma s penzionem, možností agroturistiky, jízdy na koni, pěší turistiky, cyklistických tras, nacházející se v CHKO České středohoří nedaleko Litoměřic a cca 70 km od Prahy. Nádherná okolní příroda a klid CHKO umožní příjemně strávit dovolenou, víkend nebo jen jednodenní výlet.
________________________________________________________________________________________
Další tipy najdete na:
nahttp://www.kudyznudy.cz/cs/obrazky-do-aktualt/10-tipu-agroturistika.html 

aktuality
KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM 2024 KRÁSNÉ VELIKONOCE VŠEM Čtěte více...
DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM 2023 DĚKUJEME VŠEM JEŽÍŠKŮM ZA SPLNĚNÁ PŘÁNÍ DĚTEM Čtěte více...
DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU 2023 DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU Čtěte více...
DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB 2023 DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB Čtěte více...
PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV 2022 PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV Čtěte více...
PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE 2022 PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE Čtěte více...
SLAVÍME 13.NAROZENINY! 2020 SLAVÍME 13.NAROZENINY! Čtěte více...
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

>