PĚSTITELÉ A CHOVATELÉ

Sledujte tvořivost lidí v přírodě-ROZKLIKNĚTE

5 položek

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

________________________________________________________________________
Občanské sdružení Přátelé bájné hory Blaník
v loni na podzim spustilo projekt veřejné Experimentální zahrady v Karhuli pod Blaníkem.

A

Určen je všem, kterým chybí kontakt s přírodou, chtějí si zasadit vlastní strom, keř, vypěstovat domácí zeleninu, bylinky, kytičky, nebo se jen rádi hrabou v zemi a chtějí tyto zkušenosti třeba předat dětem, ale nemají kde.

Zahrada v první etapě vzniká na oploceném pozemku o rozloze 2700 metrů čtverečních, kde je vysazen nový remízek a ovocný sad. Po dohodě může kdokoliv přijet, vybrat si místo a to osázet dle svého. Vybranou část pozemku bude mít k dispozici zdarma. Co si vypěstuje, to mu zůstane. Zároveň budou mít účastníci možnost využít i část společného pole s bramborami, kukuřicí, slunečnicí a jinými polními plodinami, které vznikne, až se umoudří počasí.

Přestože provoz zahrady nikdo nefinancuje, občanské sdružení věří, že společnou dobrovolnickou prací se jim podaří pole přeměnit v životaschopnou zahradu. Když se bude dařit, plánují zahradu rozšířit na kombinované experimentální centrum s babiččinou zahrádkou, chovem ovcí, včel, drůbeže a v neposlední řadě s relaxačním místem, které by se rozkládalo i na dalších pozemcích s výhledem na horu Blaník.

Provozní doba experimentální zahrady je celoroční, s tím, že plodiny je potřeba sázet po dohodě a pěstování je možné pouze bez chemických postřiků a hnojení. Provoz zahrady se řídí jednoduchými pravidly – hlavními jsou lidská slušnost a úcta k přírodě.

 

Pěstitelství - Chovatelství (směrovky)
___________________________________________________________

 cPěstitelství 

zahrada dobra - je projekt na podporu dobrovolnictví. Výměnou za pomoc na zahradě se dozvíte mnoho užitečného, zažijete zajímavé a potkáte inspirativ

mChovatelství

WWOOFing - možnost pracovat na farmách v ČR za jídlo a bydlení

ekoWWOOF je celosvětovou výměnnou sítí, kde dobrovolníkům, kteří vypomáhají v době potřeby na ekologické farmě je poskytnuto za jejich pomoc ubytování, stravování a praktické zkušenosti. Délka pobytu není nijak limitována, vždy záleží jen na dohodě mezi farmou a dobrovolníkem (WWOOFerem) a řídí se ročním obdobím a momentální potřebou práce na farmě (sena, stavění ohrad, pastva, pletí a podobně). 

WWOOF v České republice zajišťuje občanské sdružení AREA viva - Sdružení pro ekologii a zemědělství. Vedení WWOOF je založeno na dobrovolnické bázi.

Kontakt:
Telefon: (+420) 775 272 678, (+420) 776 345 521, E-mail: mail@wwoof.cz,
kontaktní osoba: Mgr. Vojtěch Veselý, ___________________________________________________________________________________ 

AGROTURISTIKA A CHOVATELSTVÍ - 10 TIPŮ ZA AGTORURISTIKOU:

farmy

Chcete vidět, jak se hospodaří na rodinné ekologické farmě? Už jste někdy ochutnali kozí mléko a sýry? Navíc uvidíte jak se opravdové kozí mléko vyrábí. Pojďte poznávat život na ekofarmě, vyjděte si na výlet do průmyslem nedotčené krajiny

Kozí ekofarma KOFA v Bílsku blízko Bavorova v Jižních Čechách poskytuje podmínky pro výuku těch, kteří se zajímají o metody přirozené komunikace. Na kolbišti, které se stále zdokonaluje a které je součástí statku, se konají soutěžní setkání příznivců přirozené komunikace a milovníků koní.

  • AREÁL BAROCHOV - ADRENALIN I KONĚ U SÁZAVY
Město: Pyšely
 
Areál Barochov je outdoorové a rekreační středisko situované uprostřed luk, pastvin a lesů nedaleko od břehů řeky Sázavy. Centrum nabízí aktivity pro celou rodinu od dětí až po dospělé na celý den: bojová hra Battlefield Live, lanové centrum, jízda na koních.
  • SUNJARDIN - MÍSTO ODPOČINKU A RÁJE
Město: Komňa
 
Statek SunJardin ve vesnici Komňa je místem, kde si můžete odpočinout, uklidnit své tělo i mysl, aktivně relaxovat projížďkou na koních, vychutnávat domácí čaje a pochutiny, pomoci svému zdraví podle receptur a tradic bohyní ze Žítkové.
  • FARMA SDOMÁCÍMI ZVÍŘATY V TOULCOVĚ DVOŘE
Region: Praha
Oblast: Praha
Město: Praha 10
 
Na farmě probíhá projekt Noemova archa (ekologická výchova s využitím našich původních plemen). Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy je budováno v Praze - Hostivaři. 
  • JAŇŮV DVŮR - ZA VÍNEM NA KONI
Město: Nový Přerov
Projeďte se na koni mezi zrajícími vinicemi a vinnými sklepy. Zažijte malebné výhledy do krajiny naší i sousedů, vstupte do sklepa, kde se zastavil čas za našich dědů a ochutnejte zdejšího lahodného vína, třeba i rovnou z koňského hřbetu. Dětem udělá radost svezení na malém koni a kontakt s ovečkami, vám třeba ještě navíc výlet povozem do rakouských vinných sklepů.
  • AGROTURISTIKA VE SLAVĚTÍNĚ NAD METUJÍ
Do Slavětína nad Metují v malebném kraji Boženy Němcové a Aloise Jiráska se můžete vydat za agroturistikou do místního penzionu Na Radosti. Penzion je součástí úspěšného projektu rodinné jelení farmy navazující na přednormalizační hospodářství rodiny Daškovy.
  • KOZÍ FARMA - DVŮR RATIBOŘICE 
Region: Vysočina
Oblast: Vysočina
Město: Jaroměřice nad Rokytnou
 
Kozí farma Dvůr Ratibořice se specializuje na produkci kozích bioproduktů. Široká škála kozích výrobků od jogutů až po sýry je vyráběna v mlékárně, která je součástí farmy. V současné době je na farmě chováno cca 225 kusů koz plemene koza bílá krátkosrstá.
  • AKTIVNÍ DOVOLENÁ NA KOŇSKÉ FARMĚ TŘEBUŠÍN 
Rodinná farma s penzionem, možností agroturistiky, jízdy na koni, pěší turistiky, cyklistických tras, nacházející se v CHKO České středohoří nedaleko Litoměřic a cca 70 km od Prahy. Nádherná okolní příroda a klid CHKO umožní příjemně strávit dovolenou, víkend nebo jen jednodenní výlet.
________________________________________________________________________________________
Další tipy najdete na:
nahttp://www.kudyznudy.cz/cs/obrazky-do-aktualt/10-tipu-agroturistika.html 

aktuality
RADOSTNÉ PRÁZDNINY 2024 RADOSTNÉ PRÁZDNINY Čtěte více...
NÁVŠTĚVA DĚTÍ Z DD ZE STAŇKOVA 2024 NÁVŠTĚVA DĚTÍ Z DD ZE STAŇKOVA Čtěte více...
DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU 2023 DĚKUJEME ZA PODPORU PRO MÍŠU Čtěte více...
DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB 2023 DĚKUJEME ZA SBÍRKU NA POBYT DĚTÍ Z DD V ČB Čtěte více...
PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV 2022 PODĚKOVÁNÍ TOMÁŠE Z DD STAŇKOV Čtěte více...
PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE 2022 PODPORA DĚTÍ Z DD VIZOVICE Čtěte více...
SLAVÍME 13.NAROZENINY! 2020 SLAVÍME 13.NAROZENINY! Čtěte více...
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

>