Ke štěstí stačí málo, nevěříte? Staňte se Ježíškem a uvidíte sami!

2. 12. 2014 - Praha / Meclov

Druhý ročník projektu „Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů“ je v plném proudu. Účastní se ho 53 dětských domovů z celé České republiky, na www.vespojenios.cz jsou malovaná přání téměř od 1300 dětí. Řada přání je velmi skromná a praktická. Asi také proto je už přes 600 dárků na cestě k dětem.

Přání, která děti malují, jsou často překvapivě skromná a praktická. Sponky do vlasů, knížky, kosmetika. Objevují se ale i příbory, talíře, povlečení, nebo varné konvice. Zejména u dospívajících, kteří si velmi dobře uvědomují, že budou muset brzy z dětského domova odejít a postarat se o sebe sami. V oblibě je také drobná elektronika, sportovní potřeby a u malých dětí samozřejmě hračky.

Splnit někomu jeho přání je často dárkem a velkou radostí i pro toho, kde se rozhodne obdarovat.

„Projekt běží a pro děti je skvělou zprávou, že se vracejí Ježíškové z loňského roku a přibývají další. Právě padla  hranice 600 splněných přání. Podařilo se nám nabídnout projekt i pedagogům do škol a tak se například třída rozhodla, že co získaly děti na sběru papíru, věnují na konkrétní dárek do nedalekého dětského domova. 10letá Nikolka si našla v DD také 10letou Nikolku a splní jí její přání, z další rodiny přišla zpráva, že se letos jejich 3 děti ve svých přáních uskrovní, aby mohly společně udělat radost dalším pěti dětem,“ říká předsedkyně spolku Jana Buriánková.

Postup je jednoduchý, děti malují svá přání, která uveřejňuje VESPOJENÍ na www.vespojenios.cz. Osloví co nejvíce lidí s otevřeným srdcem a ti si pak vyberou, koupí a do dětského domova doručí zvolený dárek. Cílem projektu je propojit přání konkrétních dětí s dárci, kteří chtějí dle svých možností udělat radost v čase Vánoc. 

Po loňské zkušenosti se pro účast v projektu rozhodli také v Dětském domově v Lipové u Šluknova. Vychovatel pověřený tímto projektem Mgr. Josef Varga vysvětluje proč; „V našem dětském domově je v současnosti 53 dětí od 3 do 20 let. Vánoce jsou pro děti velmi citlivým obdobím a z prostředků domova dokážeme uspokojit jen jejich nejzákladnější, praktické potřeby. V rámci přání necháváme dětem volný prostor, ale samozřejmě se snažíme korigovat přáníčka vzhledem k cenám. Například pokud dítko vybírá z dražších darů, tak se pokoušíme najít tu nejlevnější variantu. Jsme velice rádi, že dospívající děti i bez našeho přičinění mají zájem o praktické dárky, jako jsou hrnce, talířové soupravy, mikrovlnné trouby a podobně. Jsou si vědomy, že budoucí samostatný život pro ně nebude procházka růžovým sadem. Je velice fajn, že existují nadšenci, kterými jsou i lidé z Vespojení, kteří oslovují všechny lidi dobré vůle a za to jim jménem dětí i zaměstnanců našeho domova moc děkuji.“

Tisková zpráva ke ztažení 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kontaktní osoba: Hana Ansorgová, tel.: 602 164 173, email:
ansorgova@vespojenios.cz, Nad lesním divadlem 1354/8a, Praha 4

Spolek Vespojení vznikl v roce 2010, aby zastřešil aktivity lidí v čele se současnou předsedkyní Janou Buriánkovou a patronem spolku Karlem Voříškem, kteří aktivně spolupracovali s dětským domovem ve Staňkově na Plzeňsku, pravidelně navštěvovali děti a trávili s nimi svůj volný čas. Z tohoto aktivního sdílení vyplynuly potřeby jak vedení dětského domova, tak především dětí samotných a náměty na první konkrétní projekty a formy pomoci. Současné aktivity se zaměřují na 3 oblasti:

  • Cesta k přírodě – umožnit dětem z dětských domovů trávit více času v přírodě
  • Cesta k dětem – aktivně propojovat zájemce z většinové společnosti s konkrétními dětmi v dětských domovech
  • Cesta pomoci – s využitím kapacit členů spolku a dalších partnerů naplňovat potřeby i dalších cílových skupin jako jsou senioři, zdravotně či sociálně znevýhodnění spoluobčané

Mezi dlouhodobé projekty patří např. Kmotrovství, Pobyty DD v přírodě, Společné výlety, Staňte se Ježíškem. V roce 2014 se vedení spolku rozhodlo pro zahájení rozsáhlého projektu. Jedná se o vybudování Domu na půl cesty v Meclově na Domažlicku pro mladé odchovance dětských domovů pro období, kdy musí odejít z dětského domova a ještě nemají vybudované vlastní zázemí.

Činnost spolku je možné podpořit dobrovolnictvím, materiálně, nebo finančně příspěvkem na účet vedený u KB, a. s. číslo: 43-7064910267/0100. Na vyžádání získá dárce potvrzení o svém daru.

aktuality
STAŇTE SE JEŽÍŠKEM DĚTEM Z DD 2021 STAŇTE SE JEŽÍŠKEM DĚTEM Z DD Čtěte více...
DĚTI ZE ZŠ POMÁHAJÍ DĚTEM Z DD 2021 DĚTI ZE ZŠ POMÁHAJÍ DĚTEM Z DD Čtěte více...
UKLIĎME MORAVU PO TORNÁDU 2021 UKLIĎME MORAVU PO TORNÁDU Čtěte více...
DĚKUJEME ZA FINANČNÍ DAR DĚTEM Z DD ZE STAŇKOVA 2020 DĚKUJEME ZA FINANČNÍ DAR DĚTEM Z DD ZE STAŇKOVA Čtěte více...
PODPORA NA  POBYT DĚTÍ Z DD 2020 PODPORA NA POBYT DĚTÍ Z DD Čtěte více...
DĚKUJEME DÁRCŮM ZA POMOC MATCE V TÍSNI 2020 DĚKUJEME DÁRCŮM ZA POMOC MATCE V TÍSNI Čtěte více...
DĚKLUJEME DÁRCŮM HUDEBNÍCH NÁSTROJŮ PRO DD HORŠOVSKÝ TÝN 2020 DĚKLUJEME DÁRCŮM HUDEBNÍCH NÁSTROJŮ PRO DD HORŠOVSKÝ TÝN Čtěte více...
SLAVÍME 10.NAROZENINY! 2020 SLAVÍME 10.NAROZENINY! Čtěte více...

Přihlášení